Bukuri

Ndryshimi i rëndësishëm që duhet të bëni me dietën tuaj ushqimore për të ndaluar rënien e flokëve!

Rënia e flokëve dhe hollimi i tyre është një fenomen i njohur teksa ne plakeni.

Por kur kjo ndodh më herët, atëherë na duhet të gjejmë rrënjën e problemit, për t’i dhënë rrjedhimisht edhe zgjidhjen e duhur! Sot këtu në neps.al do e fillojmë nga një pikë e rëndësishme për flokë të shëndetshëm dhe siç mund ta merrni me mend fjalën e kemi për dietën ushqimore.

Të ngrënit mirë, rregullisht dhe sipas sasisë e kalorazhit të nevojshëm, do ju ndihmojë jashtë masë kundër rënies së flokëve, zbokthit apo problemeve me skalpin.

hair loss

Çfarë duhet të keni parasysh konkretisht? 

Proteina është një bllok ndërtimi vendimtar për të gjitha llojet e indeve, përfshirë edhe flokët. Sigurohuni që t’i siguroni trupit tuaj një sasi të mjaftueshme proteinash nga burime si qumështi, vezët dhe peshku.

Përfshirja e acideve yndyrore omega-3 dhe vitaminave në dietën tuaj ushqimore mund të ndihmojë  në rritjen e flokëve. Ju mund të merrni omega-3 nga peshq të yndyrshëm si salmoni,  nga arrat dhe fara si farat e linit ose farat chia. Mos harroni mjedrat si një vakt i ndërmjetëm ose bajamet  për një dozë të shpejtë të vitaminave C dhe E!/neps.al 

You Might Also Like

11 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  16/01/2020 at 5:15 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  koccbx
  23/02/2020 at 8:52 am

  dlnuhs buy viagra without a prescription canadian pills online
  canadian viagra online internet pharmacy

 • Reply
  wnzmpd
  26/02/2020 at 10:35 am

  hrlore mental health logo mental health websites mental health center of greater manchester
  mormon mental health mental health assessments
  mental health advocacy

 • Reply
  szbulc
  01/03/2020 at 6:51 pm

  hnupxk infant mental health inpatient mental health facilities types of mental health disorders
  mental health definition west bergen mental health
  oregon mental health

 • Reply
  chloroquine phosphate
  07/04/2020 at 3:13 am

  chloroquine phosphate
  [url=https://webbfenix.com/#]chloroquine for sale[/url] https://webbfenix.com/

 • Reply
  albuterol inhaler generic cost at walmart
  17/04/2020 at 7:35 pm

  virtually principle [url=https://amstyles.com/#]albuterol inhaler
  generic cost at walmart[/url] in cause nearby agency
  generic albuterol inhaler within implement albuterol inhaler generic cost at walmart when front https://amstyles.com/

 • Reply
  levitra vs viagra
  20/04/2020 at 8:58 am

  levitra vs viagra generic viagra 100mg [url=https://viatribuy.com/#]cheap viagra[/url] https://viatribuy.com/

 • Reply
  cialis generic online usa pharmacy
  31/05/2020 at 6:00 pm

  Hey would you psyche stating which blog program you’re victimisation?
  I’m sounding to set forth my have blog in the almost time to come but
  I’m having a hard sentence fashioning a conclusion ‘tween BlogEngine/Wordpress/B2organic evolution and
  Drupal. The conclude I necessitate is because your purpose and manner seems unlike
  and then almost blogs and I’m looking at for something unique.
  P.S My apologies for getting off-theme just I had to require! http://www.cialisles.com/

 • Reply
  cephalexin monohydrate 250 mg
  04/06/2020 at 2:30 pm

  cephalexin monohydrate 250 mg https://keflex.webbfenix.com/

 • Reply
  viagra without doctor prescription
  05/06/2020 at 9:08 am

  viagra without doctor prescription https://mymvrc.org/

 • Reply
  Jamesvem
  11/06/2020 at 3:08 am

  Знаете ли вы?
  Битву русских дружин и монголо-татар возле леса отмечают сразу в трёх селениях.
  По выбору Утёсова дорога на Берлин шла то через Минск, то через Киев.
  Старейшую в России организацию реставраторов велено было выселить и уплотнить.
  Зелёный чай может быть розовым.
  Молнию можно не только увидеть, но и съесть.

  http://0pb8hx.com

 • Leave a Reply