Muffins të mbushura me marmalatë

Veshtiresia
Mesatare
Koha gatimit
25 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:

Ngrohni furrën në 200C dhe shtroni një tavë për muffins me 9 forma letre. Bashkoni miellin, tërshërën, sheqerin, pluhurin për pjekje dhe sodën në një tas.

Rrihni lëkurën dhe lëngun e portokallit, vajin, kosin dhe vezën së bashku me një pirun, më pas përzieni lehtë të dyja përzierjet derisa të bashkohen.

Hidhni 1 lugë gjelle të përzierjes në çdo vend për muffin, sipër me 1 lugë marmelatë, më pas mbulojeni me përzierjen e mbetur dhe një spërkatje tërshërë. Piqini për 15-20 minuta derisa të gatuhen dhe të marrin ngjyrë të artë, më pas lërini të ftohen pak.

Komento