Dreka/ RECETA

Muffins shumëngjyrëshe me vezë dhe perime

Muffins shumëngjyrëshe me vezë dhe perime

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 10
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Përgatiten shpejt, pa kosto, pa mundim dhe do të pëlqehen nga e gjithë familja juaj!

Ingredientët

 • 10 vezë (varësisht numrit të personave)
 • 150 gram djathë çedar
 • 1 domate
 • ½ spec jeshil
 • ½ spec i kuq
 • Kripë, piper
 • ½ tufë kopër
 • ½ lugë kafe hudhër pluhur

Udhëzimet

1

Në një enë shtoni të bardhat e vezëve dhe i rrihni mirë. Më pas shtoni të verdhat dhe i përzieni sërish.

2

Tani shtoni specat, domaten e prerë kubik, koperin e grimcuar, pak kripë, piper dhe hudhrën.

3

I përzieni me një lugë druri dhe më pas e kaloni mbushjen në tavën specifike për muffins.

4

Sipër secilës shtoni pak djathë të grirë çedar.

5

E fusni në furrë për 20 minuta në 200 grade. Shijojini!

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  13/01/2020 at 1:10 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  Emergency Drug Rehab
  27/03/2020 at 12:43 am

  Alcohol Rehabilitation Center http://aaa-rehab.com Alcohol Rehab Centers http://aaa-rehab.com Residential Drug Treatment
  http://aaa-rehab.com

 • Leave a Reply