Maskë me sheqer kaf për flokë të thatë

Sheqeri kaf është një eksfoliant i shkëlqyer për të larguar qelizat e vdekura nga skalpi i kokës. Kush e dinte që ky element i ëmbël do të ishte çelësi për flokë më të shëndetshëm?

Vaji i ullirit ekstra i virgjër është përdorur gjithnjë si një kondicioner natyral për të trajtuar flokët e thatë. Ai gjithashtu i bën flokët tuaja të buta dhe plot shkëlqim. Është një element fantastik për këputjen e flokut apo majat e dyfishta.

Related image

Përbërësit:

  • 2 lugë sheqer kaf
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri

Udhëzime:

  • Bashkoni sheqerin dhe vajin së bashku në një tas.
  • Aplikojeni tek flokët duke filluar nga skalpi i kokës e deri tek majat.
  • E lini të qendrojë për 15-20 minuta.
  • E shpëlani flokun me ujë të bollshëm./neps.al 

 

Lini një koment