Bukuri

Maskë me kos dhe të bardhën e vezëve për rigjenerimin e lëkurës

Si të bëni një maskë për fytyrën në kushte shtëpie, me përbërës shumë të thjeshtë dhe që kanë efekt në rigjenerimin e lëkurës?

Maskë me të bardhën e vezëve dhe kos

Çfarë duhet të bëni: 

  • Bashkoni të bardhën e vezës me dy lugë gjelle kos dhe masën e krijuar vendoseni në fytyrë.
  • E lini të veprojë për 15 minuta.
  • Në fund përdorni ujë të ngrohtë për të hequr maskën.

Menjëherë pas maskës do ta ndieni fytyrën e butë, plot jetë dhe shkëlqim!/neps.al 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply