Sugjerojmë:

Maskë me avokado për vitamina A dhe E direkt në lëkurë

Kjo maskë bashkon vetitë e avokados për të ushqyer dhe hidratuar lëkurën, fuqinë e mjaltit për ta pastruar atë si dhe ato të uthullës së mollës që neutralizon pH e çdo lloj lëkure dhe e tonifikon atë.

Ju rekomadojmë ta vendosni të gjithën në fytyrë dhe të mos e hani gjysmën 😉

Përbërësit:

  • ¼ avokado e pjekur
  • ½ lugë çaji uthull molle

 

  1. Përzieni avokadon, mjaltin dhe uthullën në një processor ushqimesh në mënyrë që të përftoni një masë homogjene kremoze.
  2. Aplikoni një shtresë të trashë në lëkurë të pastër, më pas shpëlajeni dhe vendosni krem hidratant në fytyrë. Nëse keni lëkurë të yndyrshme, nuk është e nevojshme. Kjo maskë duhet të aplikohet menjëherë mbasi përgatiet.

Lini një koment