Bukuri

Maska me vezë që i rikthen shkëlqimin flokëve tuaj dhe parandalon rënien e tyre

Vezët janë të pasura me vitamina dhe lëndë ushqyese. Vezët përmbajnë proteina, hekur, vitaminë A, B dhe D. Përmbajtja e tyre është jashtëzakonisht e shëndetshme për flokët pasi nxisin rritjen e tyre dhe parandalojnë rënien falë vitaminave A dhe D.

Image result for egg hair mask

Kjo maskë është e shkëlqyer për çdo lloj floku.

Çfarë duhet të bëni:

 • Përzieni një filxhan qumësht, dy lugë  gjelle lëng limoni, dy lugë gjelle vaj ulliri dhe një vezë.
 •  Pas përzierjes së përbërësve aplikojeni maskën në të gjithë gjatësinë e flokut.
 • Lëreni për 15 minuta dhe më pas lajini flokët si zakonisht.
 • Nëse flokët tuaj kanë tendencën të vajosen përdorni vetëm të bardhën e vezës./neps.al 

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  viagra
  25/03/2020 at 2:16 pm

  You actually mentioned this fantastically. viagra sans ordonnance

 • Reply
  Alisonojdk
  25/03/2020 at 2:51 pm

  how many bananas do you need to eat to have a viagra effect order viagra pictures of viagra

 • Reply
  Kniceni
  25/03/2020 at 2:56 pm

  where can i buy real cialis http://tadal24ph.com – cialis coupon buy cialis taiwan

 • Leave a Reply