Maska e fundjavës për një fytyrë tërësisht të relaksuar!

E shtuna erdhi prandaj ku ka më mirë sesa ti dedikojmë disa minuta relaks vetes dhe fytyrës, e cila është e para që refleton gjendjen tonë fizike dhe mendore.

Për këtë do ju sugjerojmë:

  • 1 lugë gjelle sodë buke
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë gjelle vaj kokosi

Image result for Baking Soda, Honey, Coconut/Olive Oil

Udhëzime:

  • Bashkoni tri përbërësit së bashku dhe i përzieni mirë për të formuar një pastë homogjene.
  • Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe masazhojeni ndërkohë me gishta, në mënyrë që maska të depërtojë thellë.
  • E lini për 5-10 minuta dhe më pas e shpëlani me ujë të bollshëm.

Shfrytëzojini përbërësit natyralë që keni në shtëpi, për maska të tilla natyrale, të thjeshta dhe të lira në kosto. Por çka është më e rëndësishmja: Shumë efikase!/neps.al 

Lini një koment