Sugjerojmë:

Liker borziloku, receta për një digestiv të freskët dhe aromatik

Me aromë shumë të veçantë, borziloku është perfekt jo vetëm për pjatat e para (pestot, pastat), por edhe të dytat (peshkun) e sallatat (sidomos ato me bazë domatesh). Dhe jo vetëm: është shumë i çmuar edhe për përgatitjen e një recete antike: likerit të përgatitur në shtëpi me gjethe të freskëta borziloku.

Një digestiv i freskët, aromatik dhe shumë i volitshëm pas një darke të bollshme. Është gjithashtu një mënyrë e mirë për të përdorur borzilokun i cili edhe këtë vit në ballkonin tuaj, me siguri është me bollëk.

Përbërësit:

  • 2 tufa borzilok
  • 35 cl alkool
  • 45 cl ujë
  • 350 gr sheqer

 

Përgatitja:

  1. Hiqni gjethet e borzilokut nga bima, lajini, thajini, vendosini në një enë me alkool, mbyllini dhe lërini për 3-4 ditë.
  2. Përgatisni një shurup me ujin dhe sheqerin, ziejeni, lëreni të ftohet dhe hidheni tek ena me alkool dhe borzilok.
  3. Tundeni mirë, kullojeni dhe hidheni në një shishe qelqi.

Lini një koment