Lamtumirë njolla! Kjo maskë do të largojë përgjithmonë njollat nga fytyra juaj

Sa më shumë ikin vitet, aq më shumë e humbasim shkëlqimin e lëkurës dhe kjo e fundit tenton të shfaqë njolla, sidomos tek faqet dhe mbi buzën e sipërme. Edhe ekspozimi i gabuar në diell mund të shkaktojë njolla të errëta dhe kjo është arsyeja pse duhet aplikuar një mbrojtje diellore e përshtatshme.

Ja një medikament natyral që duhet përsëritur të paktën dy herë në javë për një trajtim efikas:

Lëngu i një limoni
3 lugë mjaltë biologjik
1 lugë gjelle vaj ullri
xhinxher pluhur

Në një tas hidhni lëngun e limonit, mjaltin dhe vajin e ullirit. Më pas merrni një sitë dhe vendosni xhinxherin e grirë duke e shtypur me gishta ose një lugë në mënyrë që t’i nxirrni gjithë lëngun. Nëse nuk keni xhinxher të freskët mund të përdorni xhinxher pluhur. Xhinxheri stimulon qarkullimin e gjakut dhe optimizon efektin e lëngut të limonit. Gjtihashtu ky përbërës ka veti të zbardhë lëkurën. Bashkojeni lëngun e xhinxherit tek përbërja dhe përziejeni shpejt maskën. Aplikojeni në fytyrë të thatë ose në zonat me njolla të errëta. Lëreni për 30-40 minuta.

Lini një koment