Kura e thjeshtë me uthull molle dhe sodë buke për të ulur tensionin e lartë

Shumica e njerëzve që vuajnë nga tensioni i lartë përdorin medikamente të cilat shoqërohen me efekte anësore përfshirë: pagjumësinë, marramendjen apo kontraktime të muskujve.

Por ju mund të përdorni shumë thjeshtë edhe disa ushqime ose produkte që i gjeni lehtësisht në dollapin e kuzhinës.

Pas përdorimit do të vëreni edhe efikasitetin e tyre të lartë.

Çfarë ju duhet: 

  • 1 majë lugë çaji me sodë buke
  • 1 lugë gjelle me uthull molle
  • 1 gotë ujë

Çfarë duhet të bëni: 

  • Uthullën dhe sodën i tresni mirë tek gota e ujit.
  • Konsumojeni dy herë në ditë për rezultate më të mira

Lini një koment