Kujdes! Djersitja e tepërt mund të jetë rezultat i njërit prej këtyre problemeve

Djersitja është një reagim normal ndaj nxehtësisë. Freskon trupin dhe pastron toksinat. Megjithatë, djersa e tepruar e bën një person të ndihet i parehatshëm dhe sinjalizon se diçka mund të jetë e gabuar.

Eshtë me të vërtetë e rëndësishme të zbulohet arsyeja për të parandaluar probleme më serioze në të ardhmen.

Ja një listë me 7 probleme shëndetësore që mund të shkaktojnë djersitje të tepruar: 

  1. Stresi
  2. Probleme me tiroiden
  3. Niveli i ulët i sheqerit në gjak (hipoglicemi)
  4. Efektet anësore të ilaçeve
  5. Menopauza
  6. Temperatura e lartë, shkaktari i të cilës nuk dihet
  7. Obeziteti (apo kilet e tepërta)

Lini një koment