Sugjerojmë:

Kroketa me perime për vogëlushët

Veshtiresia
e lehtë
Koha gatimit
Sugjerohet për:
12-15 kroketa
Kalori:
225 g patate të ëmbël
2 lugë çaji vaj ulliri
1 qepë e vogël, e grirë hollë
85 gr kungull i njomë i grirë
1/2 piper i kuq, i prerë imët
65 gr karrota të qëruara dhe të grira
1 lugë çaji trumzë, e prerë
1 thelpi hudhër, e shtypur
1 lugë çaji pastë domatesh të thara në diell
100 gr kuskus të gatuar
15 gr thërrime buke

Prisni pataten e ëmbël dhe piqeni në mikrovalë për rreth 8 minuta. Lëreni të ftohet.

Ngrohni vajin në një tigan. Shtoni qepën, kungullin e njomë, piperin dhe karotën. Skuqini për 5 minuta derisa të zbuten. Lërini të ftohen. Vendoseni në blender.

Shtoni trumzën, hudhrën, pastën e domates së tharë, kuskusin dhe pataten e ëmbël të ftohtë. Procedoni derisa masa të bashkohet.

Formoni 12-15 kroketa dhe rrotullojini në thërrimet e bukës. Ftoheni në frigorifer për 20 minuta ose më shumë.

Ngrohni pak vaj në një tigan. Shtoni kroketat dhe skuqini për 4-5 minuta derisa të marrin një ngjyrë të lehtë të artë nga të gjitha anët.

Komento