5-15 min/ Dreka/ Kuzhinë/ RECETA/ SA KOHË KE?

Këto pasta me spinaq dhe salcë tahini do t’ju shijojnë në maksimum

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • ¼ filxhan me salcë tahini
  • ½ lëng limoni
  • 2 thelpi hudhër
  • Kripë, piper
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • ¼ filxhan me mjaltë i lëngshëm
  • 1 pako makarona ( modeli sipas dëshirës)

Udhëzimet

1

Zieni makaronat me metodën e zakonshme me ujë e kripë.

2

Ndërkohë në një blender bashkoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe i përzieni për disa sekonda derisa të krijoni një salcë kremoze.

3

Pasi keni kulluar makaronat, i shtoni sipër salcën që përgatitët më parë dhe i përzieni mirë.

4

Shërbejini të ngrohta në pjatë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply