Shëndet

Këto janë 17 ushqimet më të shëndetshme në të gjithë botën

Disa ushqime diferencojnë nga të tjerat, për shkak të vlerave ushqyese që kanë dhe ndikimin që sjellin në trupin tonë.

Pavarësisht se ne duhet t’i konsumojmë të gjitha, ka disa perime apo fruta që njihen për vlerat e tyre të pazëvendësueshme në të gjithë botën.

Janë plot 17 të tilla, të cilat duhet të kenë më shumë vend në dietën tonë ushqimore. Fatmirësisht të gjitha mund t’i gjejmë në vendin tonë dhe kanë çmime të përballueshme.

Image result for healthy food

17 ushqimet më të shëndetshme në të gjithë botën : 

 1. Avokado
 2. Boronica
 3. Xhinxheri
 4. Farat Chia
 5. Farat e kungullit
 6. Arra e kokosit
 7. Qepa
 8. Hudhra
 9. Patatet e ëmbla
 10. Lëngu i selinosë
 11. Çokollata e zezë
 12. Bajamet
 13. Limoni
 14. Arrat
 15. Farat e kërpit
 16. Lakra turshi
 17. Salmoni

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply