Këtë herë bizelet piqini në furrë dhe provoni një shije të re

1 kg bizele
1 -2 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë çaji kripë
1/2 lugë çaji piper të freskët

1.Ngrohni furrën në 200 ° C.

2.Lani, thani mirë dhe rregulloni bizelet.

3.Vendosni bizelet në një tavë dhe shtoni vaj ulliri.

4.Marinojini me kripë dhe piper për shije.

5.Me duar përzijini mirë në mënyrë që të gjitha bizelet të vishen me shtresën e kripës.

6.Piqini për 20-25 minuta, duke i kthyer pas 15 minutash, derisa bizelet të thahen dhe të marrin ngjyrë kafe.

7.Shërbejini të ngrohta.

Lini një koment