Kek me çokollatë për vetëm 7 minuta

Veshtiresia
E thjeshtë
Koha gatimit
5
Sugjerohet për:
1
Kalori:
603
¼ filxhan miell miks
¼ filxhan sheqer të bardhë
2 lugë pluhur kakao të pa ëmbëlsuar
1/8 lugë çaji sodë buke
1/8 lugë çaji kripë
3 lugë qumësht
2 lugë vaj kanola
1 lugë gjelle ujë
1/4 lugë çaji ekstrakt vanilje

1.Përzieni miellin, sheqerin, pluhurin e kakaos, sodden e bukës dhe kripën në një filxhan që të jetë i rezistueshëm për në mikrovalë. Shtoni më pas qumështin, vajin e kanolës, ujin dhe ekstratin e vaniljes.

2.Gatuajeni në mikrovalë derisa torta(keku) të bëhet në mes për rreth 1 minutë e 45 sekonda.

Komento