Kek i thjeshtë me kungull të verdhë, shija speciale

Llak gatimi
i filxhan çaji pure kungulli
1 filxhan pana ëmbëlsire
3/4 filxhan sheqer kaf
3 vezë
1 lugë ekstrakt vanilje
1 lugë kanellë
1/2 lugë kripë
1/2 lugë xhenxhefil i bluar
1/4 lugë çaji arrëmyshk

1.Ngrohni furrën në 180°C.

2.Lyejeni një tavë me llak gatimi.

3.Në një tas të madh, përzieni të gjithë përbërësit së bashku. Hidheni në tavë.

4.Piqeni kekun për rreth 1 orë deri sa keku të jetë bërë.

5.Fikni furrën dhe lëreni kekun të ftohet.

6.Sherbejeni me pak krem ëmbëlsirash sipër.

Lini një koment