KËSHILLA

Gjithmonë i uritur? Këto ushqime do ju ndihmojnë të ngopeni shpejt

A ndiheni shpejt të uritur edhe pasi nuk ka kaluar shumë kohë që keni ngrënë? Nëse shanset janë për po, atëherë duhet të bëni disa ndryshime të vogla në dietën tuaj.

Përpiquni të bëni pjesë të rutinës suaj disa nga këto pjata për t’u ndjerë mirë me veten dhe njëkohësisht më të plotësuar për një kohë të gjatë.

Ja lista që duhet t’i hedhësh një sy:

Frutat dhe perime të  pasura në fibra: 

 • Mollët, dardhat, luleshtrydhet, manaferrat dhe boronicat
 • Avokado, patate e ëmbël
 • Brokoli, qiqrat

Drithërat: 

 • Tërshëra
 • Kuinoa

Farat dhe frutat e thata:

 • Farat chia
 • Bajamet

Proteinat:

 • Vezët
 • Mishi i pulës

Bonus

Nëse je i uritur, do të hash sa më shpejt, por njëkohësisht kërkon ushqime të shëndetshme zgjidh SnapFood. 

Aplikacioni shqiptar që po bën revolucion, mund të shkarkohet falas në telefonin tënd.

Ndiq videon për më tepër detaje: 

 

 

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/11/2019 at 2:11 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/11/2019 at 6:13 pm

  Like!! Great article post.Really thank you! Really Cool.

 • Leave a Reply