Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: sushi

Dita Botërore e Sushit, ulje në SnapFood!

Nuk mund të blesh lumturinë, por mund të blesh sushi, që është e njëjta gjë! Në dy dekadat e fundit është bërë sensacion vakti tradicional japonez i njohur si sushi. Dita Ndërkombëtare e Sushit feston këtë vakt potencialisht të...

Mprihni shkopinjtë! Sot është dita për sushi

Dikush diku ka thënë se Parisi është gjtihmonë një ide e mirë. Ekuivalenti i kësaj shprehjeje për ushqimin është padyshim sushi. Pandaj Snapfood ka një përzgjedhje të restoranteve më të mira të Tiranës për të shijuar superstarin e kuzhinës...

Sushi, tradita dhe shija aziatike vijnë tek ju sa...

Historia e sushit është një shembull i qartë i evolucionit të një recete, kaq të famshme në ditët tona. Kjo recetë, pas së cilës fshihet një histori e gjatë dhe mistike, ndërthur brenda ngjyrat, shijen, guximin dhe ekstravaganten. Çdokush...

8 ushqimet që janë më të dëmshme sesa cigarja

Dietat e pabalancuara vrasin më shumë njerëz në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Sidoqoftë, disa produkte, të cilat i përfshijmë në dietën tonë...

Sushi në shtëpi? Kjo është receta më fantastike që...

1.Shtoni orizin për sushi në një enë me ujë të nxehtë. Shtoni kripë dhe lëreni të ziejë. 2.Prejeni kastravecin dhe avokadon në shirita të hollë. 3.Te orizi i zier shtoni 2 lugë gjelle uthull orizi. Shtoni piper dhe përziejini...

Në kërkim të: Sushit më të mirë në Tiranë

Ka një arsye përse jemi të gjithë ndjekës të Neps.al: Na pëlqen ushqimi i mirë, apo jo?! Por përveçse ta gatuajmë atë me recetat që stafi ynë sjell çdo ditë, përse të mos braktisim herë pas here tenxheret e...