8 ushqimet që janë më të dëmshme sesa cigarja

Dietat e pabalancuara vrasin më shumë njerëz në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Sidoqoftë, disa produkte, të cilat i përfshijmë në dietën tonë si të ashtuquajturat cilësi të dobishme, mund të jenë gjithashtu shkatërruese për trupin tonë. Midis tyre janë lëngjet e frutave të freskëta që duken të shëndetshme në krahasim me pijet e tjera, por në të vërtetë mund t’ju sjellin një hap më afër diabetit.

Ne të Neps.al vendosëm të zbulojmë se cilat produkte të tjera mund t’ju vrasin ngadalë, ashtu si pirja e duhanit.

Lëngu i freskët i frutave 


Frutat konsiderohen thelbësore për ushqimin tuaj dhe lëngjet e freskëta janë një mënyrë e thjeshtë për t’i shtuar ato në racionin tuaj të përditshëm. Sidoqoftë, në formë të lëngshme, frutat humbin shumicën e elementeve të tyre të shëndetshëm, si fibrat, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në parandalimin e diabetit, sëmundjeve të zemrës dhe mbipeshes. Për më tepër, konsumi i pakontrolluar i lëngjeve mund të shkaktojë probleme shëndetësore për shkak të sasisë së sheqerit që ato përmbajnë. Rekomandohet të hani njëfrut të plotë në vend që të pini lëng. Një frut është i mjaftueshëm për t’ju plotësuar dhe për të kënaqur dëshirën tuaj për diçka të ëmbël, ndërsa për të bërë një gotë me lëng zakonisht kërkon disa fruta njëherësh.

Granola


Edhe pse janë të pasura me lëndë ushqyese, disa granola janë gjithashtu të pasura me sheqer të shtuar. Më të njohurat përmbajnë nga 15 deri në 30 g sheqer për çdo porcion. Një granola e përsosur duhet të ketë të paktën 3 g fibra, 5 g proteina dhe më pak se 10 g sheqer.

Sushi

Sushi në vetvete nuk është e dëmshme. Sidoqoftë, janë përbërësit dhe aditivët e ndryshëm në sushi që shkaktojnë problemin kryesor. Shumë sushi në ditët e sotme përmbajnë majonezë, krem djathi, salca dhe produkte të tjera të diskutueshme të cilat të gjitha bashkë ju japin shumë kalori.

Peshku i supermarketit

Peshku i egër është një burim i pasur i acideve yndyrore të shëndetshme Omega-3, të cilat mund të zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru. Por përmbajtja e tij varet shumë nga ajo që hanë peshqit. Fatkeqësisht, peshqit që blejmë në supermarkete zakonisht nuk vijnë nga oqeani, por nga rezervati. Prandaj, jo vetëm që atyre u mungojnë ushqyes të shëndetshëm, por ato përmbajnë gjithashtu aditivë kimikë që fermerët i përdorin për t’i bërë ato të rriten më shpejt. Mundohuni të gjeni një burim të besueshëm të peshkut të freskët në qytetin tuaj.

Ushqimet pa yndyrë

Në shekullin e kaluar, një dietë pa yndyrë ishte një bum. Tani ekspertët rekomandojnë të zgjedhin produkte të qumështit që janë të pasura me proteina dhe yndyrna të shëndetshme, si gjizë ose kos grek, të cilat nuk përmbajnë asnjë sheqer të përpunuar.

Cereali 

Drithërat janë konsideruar gjithmonë si një zgjidhje e thjeshtë për një mëngjes të shëndetshëm dhe ushqyes. Sidoqoftë, jo të gjitha llojet e drithërave ofrojnë të njëjtën sasi përfitimesh. Shumica e tyre janë bërë nga kokrra të rafinuara. Gjatë këtij përpunimi, drithërat humbasin një sasi të konsiderueshme të fibrave dhe lëndëve ushqyese të tjera që ju ndihmojnë të qëndroni të ngopur. Për të mos përmendur sasinë e sheqerit të shtuar në drithëra për t’i bërë ato të shijojnë më mirë dhe të jenë më tërheqës për fëmijët. Rritja e konsumit të sheqerit mund të rezultojë në diabet, sëmundje të zemrës dhe mbipeshë. Në vend të drithërave, shikoni për alternativa të tërshërës ose kokrra integrale  të cilat përmbajnë fibra të mjaftueshme për t’ju mbajtur të plotësuar dhe energjikë.

Buka e bardhë

Buka e bardhë është një produkt tjetër i bërë nga kokrra të rafinuara që i mungojnë ushqyesit dhe fibrat e shëndetshme. Ndërsa fibrat kontribuojnë në një peshë të shëndetshme, presion të mirë të gjakut dhe një rrezik më të ulët të diabetit dhe sëmundjeve kardiovaskulare, fakti që buka e bardhë nuk e ka atë mund të jetë arsyeja pse përballesh me të gjitha këto probleme.

Soja
Shumica e farave të sojës janë modifikuar gjenetikisht, do të thotë se vështirë të merrni prej tyre lëndët ushqyese të premtuara.

Një problem tjetër me sojën është përqendrimi i lartë i tij i izoflavoneve, ose estrogjeneve bimore, që rrisin nivelin e tyre në trupin tuaj dhe prishin ciklin tuaj menstrual. Për të njëjtën arsye, marrja e sojës zakonisht lidhet me një aktivitet të rritur të hormoneve tiroide, e cila mund të çojë në humbje të papritur të peshës, djersitje dhe ënjtje të qafës tuaj./neps.al 

Lini një koment