Arkiva e etiketave: strudel

Strudel me mollë, ëmbëlsira e duhur për familjen tuaj!

1.Përgatisni brumin e strudelit duke i përzierë të gjithë përbërësit bashkë derisa të krijohet një masë brumi i butë. 2.I jepni formën e një sfere dhe lyjeni me pak vaj luledielli nga sipër dhe lerëni të pushojë për rreth...

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë, ëmbëlsira...

1.Në një enë hidhni dy kokrrat e mollëve të prera hollë. 2.Njomini me lëngun e limonit dhe i hidhni sheqerin përsipër. 3.Ndërkohë zbutni rrushin e thatë në pak ujë të vakët. 4.Kullojeni dhe bashkojeni me arrat dhe bajamet e...