Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: simite

Simite të buta shtëpie

Hidhni miellin, majanë, sheqerin, kripën dhe vajin në një enë. Hidhni mbi 325 ml ujë të ngrohtë, më pas përzieni (me spatul ose me dorë), derisa të bëhet një brumë i ashpër. Sigurohuni që i gjithë mielli të jetë...

Simite të pjekura me proshutë dhe djathë

Ngrohni furrën në 175 gradë C. Lyeni me yndyrë një tavë pjekjeje. Në një tas, përzieni së bashku gjalpin, mustardën Dijon, salcën Ëorcestershire, farat e lulekuqes dhe qepën e tharë. Ndani simitet në gjysmë dhe vendosni pjesët e poshtme...

Simite me rrush të thatë që mëngjesi të fillojë...

1.Në një enë të vogël shkrini majanë e birrës në një filxhan të mbushur gjysmë me qumësht dhe 2 lugë sheqer. I përzieni mirë dhe e lini të pushojë derisa në sipërfaqe të jetë formuar shkumë. 2.Ndërkohë qumështin e...