Arkiva e etiketave: polenta

Polenta e pjekur me djathë dhie dhe spinaq

Ngroheni furrën në 220C dhe vini një ibrik me ujë për të zier. Në një tas, përzieni hudhrën dhe domatet me erëza, më pas derdhini në një tavë të madhe pjekjeje. Vendosni spinaqin në një kullesë të madhe dhe...

Polenta e shijshme italiane me domate të pjekura

Ngroheni furrën  paraprakisht në 230 gradë dhe vendoseni raftin në ndarjen e tretë sipër.  Hidhni domatet, vaj ulliri dhe 1/4 lugë çaji kripë në një tigan të madh të përshtatshëm edhe për furrë. Piqini në furrë derisa domatet të...