Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: peshe

6 këshilla efektive për të humbur peshë në zonën...

  Të kesh një bel elegant nuk është vetëm çështje estetike, por mund t’ju ndihmojë të rroni më gjatë. Sipas disa studimeve, njerëzit që kanë peshë të tepërt në pjesën e belit kanë më tepër probabilitet të vuajnë nga sëmundjet...

Si të kontrolloni urinë me 9 hapa

Shumë njerëz shprehen se një ndër gjërat më të vështira kur vjen puna tek e ngrëna është kontrollimi i ndjenjës së urisë. Nëse nuk e mbani në nivelet e duhura këtë të fundit, atëherë nuk do të keni sukses...

8 të mirat që i ndodhin trupit tuaj nëse...

Të gjithë i kemi provuar hudhrat. Dikush i ha më shumë, e dikush më pak. Por a e dini se vlerat e këtij ushqimi nuk kufizohen vetëm e mbrojtuara ndaj gripit? Më poshtë Neps, do ju rendisë 8 përfitime...

Dieta që zbeh rrudhat dhe ju bën të humbni...

Një ndër problemet më të përhapura që gratë me kile të tepërta kanë është koha. Koha për të humbur kilet, por edhe koha që kalon dhe që bën të shfaqen rrudhat e para mbi lëkurë. Gratë janë në gjendje...

5 zakone të thjeshta që do t’ju ndihmojnë të...

Ndonjëherë, suksesi ose dështimi i programit tuaj të humbjes së peshës varet më shumë nga zakonet tuaja të përditshme sesa nga zgjedhjet e ushqimeve që konsumoni. Gjërat e vogla që bëni si pjesë e rutinës suaj mund të ndikojnë...