Arkiva e etiketave: nenexhik

Gazpacho e gjelbër me kastravec dhe nenexhik

Në një përpunues ushqimi ose blender, përzieni të gjithë përbërësit, duke rezervuar gjysmën e nenexhikut dhe kosit. Shtoni pak uthull shtesë, Tabasko dhe erëza për shije, më pas shtoni pak ujë nëse ju pëlqen më i hollë. Ftoheni, më...

9 arsye pse duhet të pini çaj nenexhiku

Çaji i nenexhikut është një mënyrë e freskët dhe e shijshme për të qëndruar të shëndetshëm, për të forcuar sistemin imunitar dhe për të reduktuar dhimbjet. Kjo është një bimë që fare mirë mund të kultivohet edhe në shtëpi,...

Limonatë e shëndetshme dhe e freskët shtëpie. Recetë nga...

Po vjen vera dhe bashkë me të nxehtin, edhe nevoja për t’u freskuar e hidratuar, por edhe tundimi për pije freskuese që shpesh kanë efekt të kundërt për shkak të sheqernave të shtuara, ngjyruesve artificialë e konservantëve. Dietologia dhe...