Arkiva e etiketave: mish i grire

Vetëm 228 kalori: Gjellë me lakër dhe mish të...

Në një tenxhere të madhe në zjarr të ulët, shtoni lakrën, domatet bashkë me lëngun, qepën, karafilin, kripën dhe piperin. Teksa lakra ka marrë një valë, shtoni mishin e grirë dhe vendosini kapakun. Lëreni në zjarr derisa lakra të...

Për të gjithë familjen: Makarona në furrë me mish...

Mishi i grirë dhe qepa skuqen në gjalpë, shtohen domatet, kripa, piperi i zi dhe e gjitha kavardiset rreth 15 minuta. Gjatë kësaj kohe vlojmë në ujë me kripë makaronat, kullohen dhe u shtohet 2 lugë gjalpë i shkrirë,...