Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: caponata

Caponata dimërore me perime

    Ngroheni furrën në 200C. Hidhni kungullin dhe rrepat në një tavë me gjysmën e vajit dhe erëzave. Piqini për 20-25 minuta, derisa të zbuten dhe të karbonizohen në skajet.      Ngrohni vajin e mbetur në një tigan të...

Kaponata italiane, perfekte për në pranverë

Ngrohni vajin e ullirit në një tigan të thellë në zjarr të fortë, shtoni qepën dhe patëllxhanin dhe një majë luge kripë dhe skuqini derisa të marrin ngjyrë të artë dhe të zbuten, rreth 10 minuta. Shtoni hudhrën me...