Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: bebi neps

Ushqimet e ngurta më të mira për bebet pas...

Kur bebet kalojnë moshën 9 muajshe, ato fillojnë të kenë aftësinë të kapin ushqimet e ngurta dhe të ushqejnë veten. Ju mund të filloni t’i shërbeni këto ushqime në copëza të vogla që janë të sigurta për t’u konsumuar...

Lulelakër Mac&Cheese: Fëmijët do ta adhurojnë

Mbushni një tenxhere me ujë dhe vëreni të ziejë. Shtoni lulelakrën dhe lëreni të ziejë derisa të zbutet për 8-10 minuta. Kur të jetë zbutur, hiqeni nga tenxherja dhe vendoseni në blender së bashku me qumështin, djathin, gjalpin, kripën...