Arkiva e etiketave: arremyshk

Kek me gjalpë molle dhe drithëra

1.Ngroheni furrën në 175 gradë C dhe lyeni një tigan me vaj. 2.Përgatisni kripën duke përzjerë së bashku kafe sheqer, kanellë, arrëmyshk dhe pecans të copëtuar. 3.Hidhini së bashku në një enë miellin, pluhurin e pjekjes, sodën e pjekjes...