Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: antipaste

Antipastë me fiq, mjaltë dhe bajame

Pritini fiqtë në gjysmë. Hidhni sipër kosin, më pas spërkateni me mjaltë. Spërkateni me kanellë dhe disa bajame të thekura të grira. Ruaj Recetën

Antipastë speciale me pjeshkë dhe proshutë

1.Ndizni furrën dhe ndani petën në 8 drejtëkëndësha. 2.Vendoseni petën e brumit në tavë dhe sipër hidhni copat e pjeshkëve me 1/4 lugë çaji kripë dhe piper. 3.Lërini brumin dhe pjeshkët të piqen 3 – 5 minuta për secilën...