Arkiva e etiketave: antipasta

Antipastë me proshutë dhe kastravec turshi, e thjeshtë dhe...

1.Vendosni fetat e proshutës në pjatën ku do t’i shërbeni dhe i hapni. 2.Përhapni sipër tyre djathin krem.3.Vendosni pak turshi në fund të çdo fete dhe i rrotulloni fetat në formë cilindri përreth turshisë, duke i mbyllur me kunja...

Antipastë me pjepër, krudo dhe mocarella përfekte për të...

1.Në fillim presim dhe pastrojmë pjeprin. 2.Me një lugë pariziene e presim në topa të vegjël dhe e vendosim në një pjatë të madhe. 3.Pastaj shtojmë në pjatë mocarella, proshutë krudo dhe pesto xhenoveze. 4.I hedhim dhe borzilok për...