Arkiva e etiketave: ankth

Kujdes! Këto ushqime rrisin ankthin tuaj

Miliona njerëz në botë sot kanë çrregullime ankthi. Nëse jetoni me stres ose ankth kronik, mund të kaloni pjesën më të madhe të jetës tuaj të përditshme duke e menaxhuar atë me mjete si terapia, ndërgjegjësimi, stërvitja dhe ilaçet...

Shenjat që tregojnë se jeni intolerantë ndaj pijes më...

Këtu në Neps. al kemi vendosur t’ju tregojmë më poshtë shenjat kryesore që tregojnë se jeni intolerantë ndaj kafesë. Sa kafe pini në ditë? Hiqni dorë nga ajo ose limitoni numrin e kafeve në ditë, nëse keni këto shenja...

Receta me xhinxher që lufton stresin, tensionin dhe ankthin

Stresi, ankthi dhe tensioni nuk ju lejojnë të flini mirë dhe përkeqësojnë humorin tuaj? Provoni këtë recetë qetësuese me bazë xhinxherin: mund të jetë shumë efikase për të rifituar ekuilibrin tuaj, pa shpenzuar para nëpër farmaci dhe pa rrezikuar...