Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: agrume

7 super ushqimet e osteoporozës

Ushqimet e pasura në kalcium dhe vitaminë D janë shumë të mira për densitetin e kockave. Këto të dyja janë thelbësore kur bëhet fjalë për kockat, por gjithashtu shumë luajnë një rol shumë të rëndësishëm edhe vitamina C, kaliumi...

Këto kube me shafran dhe agrume i çuan ëmbëlsirat...

Këto kube të arta me shije agrumesh dhe shafrani do ta bëjnë akoma më të bukur stilin vegan të jetesës. Bashkë me shijen e mirë të tyre ju merrni edhe shumë benefite si antioksidantët dhe inflamacioni i reduktuar. Përbërësit:...

Ushqimet natyrale që luftojnë dhjamin në zonën e barkut

Shumë njerëz tentojnë të akumulojnë dhjamë në zonën e barkut. Ju mund të keni një peshë ideale, por dhjami i grumbulluar në zonën  e barkut dhe rreth belit mund të jetë shqetësim për ju. Disa njerëz u drejtohen ndërhyrjeve...