DIETË

Çaj detoksikues me mjaltë e kanellë. Largon menjëherë ndjesinë e fryrjes!

Ky çaj përgatitet kollaj. Mjaftojnë dy përbërës që në rast se nuk i keni në kuzhinë, mund t’i blini në marketin më të afërt pasi nuk kushtojnë aspak. Bëhet fjalë për gjethet e dafinës dhe kanellën që në kombinim me njëra tjetrën, kanë aftësinë të largojnë brenda pak kohësh ndjesinë e fryrjes së barkut.

Çfarë ju duhet:

 • 2 litra ujë
 • 10 shkopinj kanellë
 • 20 gjethe dafinë

Udhëzime:

 • Lani shkopinjtë e kanellës dhe gjethet e dafinës mirë.
 • Vendosni ujin në një tenxhere të ziejë. Sapo të marrë një valë shtoni shkopinjtë e kanellës dhe pas disa minutash shtoni gjethet e dafinës.
 • I lini të ziejnë për 30-35 minuta.
 • E lini çajin të ftohet dhe më pas e kulloni.
 • Shijojeni të ngrohtë dhe pa ëmbëlsues (pa sheqer ose mjaltë), në mëngjes esëll dhe pas çdo vakti.

Image result for tea with laurel and cinnamon

Pas vetëm 1 muaji do të shihni rezultate të mira me barkun tuaj!/neps.al

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  14/01/2020 at 6:13 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  addiction crisis hotline
  25/02/2020 at 9:52 am

  center alcohol addiction best alcohol rehab centers east coast rehabilitation from drug abuse harrisonburg rehab alcohol addition

 • Leave a Reply