20-30 min/ Kuzhinë/ Kuzhinë mesdhetare/ RECETA/ SA KOHË KE?

Bukë sipas kuzhinës skoceze, e mrekullueshme!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

 • 2 gota gjalpë, të zbutur
 • 1 gotë e mbushur sheqer kaf
 • 4 – 5 gota miell

Udhëzimet

1

Nxehim paraprakisht furrën në 175 °.

2

Në një enë hidhni gjalpin dhe sheqerin kaf dhe trazojini deri sa sheqeri të jetë tretur tek gjalpi.

3

Shtoni miellin dhe ngjesheni brumin fort.

4

Brumin kalojeni në një sipërfaqe të lyer me pak miell dhe ngjesheni deri sa të jetë zbutur mjaftueshëm.

5

Më pas jepini formë duke e bërë roll.

6

Priteni në 3 pjesë dhe me pirun bëjini disa vrima brumit.

7

Futeni në furrë deri sa të marrë ngjyrë kafe të artë.

8

Lëreni të ftohet dhe shijojeni.

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  ปั๊มไลค์
  10/06/2020 at 12:14 am

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  ทิชชู่เปียกแอลกอฮอล์
  10/06/2020 at 12:16 am

  Thanks so much for the blog post.

 • Reply
  กรองหน้ากากอนามัย
  10/06/2020 at 12:39 am

  These are actually great ideas in concerning blogging.

 • Reply
  เบอร์สวย
  10/06/2020 at 12:45 am

  I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at this web site is in fact pleasant.

 • Leave a Reply