Mëngjesi/ RECETA

Brusketa me kajsi, të shijshme deri në kafshatën e fundit!

Brusketa me kajsi, të shijshme deri në kafshatën e fundit!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

 • 6-7 feta bukë
 • 100 gram bajame
 • Lëkura e grirë e 1 limoni
 • ½ filxhan çaji me rikota
 • ¼ filxhan me reçel pjeshke
 • 3-4 kajsi

Udhëzimet

1

Merrni bukën dhe e thekni për disa minuta në një toster.

2

Në një enë përzieni rikotën e bajamet dhe lëkurën e limonit.

3

Me salcën që përgatitët, lyeni brusketat.

4

Në fund i shtoni sipër kajsitë e prera në feta-feta dhe pak reçel pjeshke. Shijojini!

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Like
  03/10/2019 at 8:35 pm

  Status Auto Liker, Increase Likes, Status Liker, auto liker, auto like, autoliker, autolike, Photo Liker, Working Auto Liker, Autolike International, Auto Like, Autolike, Autoliker, Photo Auto Liker, Auto Liker, ZFN Liker, Autoliker

 • Reply
  Wimmob
  23/01/2020 at 3:22 am

  tadalafil 20 mg best price

 • Leave a Reply