Sugjerojmë:

Brusketa me domate dhe avokado, për fëmijët 1-2 vjeç

Veshtiresia
e lehtë
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
6 feta bukë ciabatta
vaj ulliri
1 avokado e madhe
150 gr domate qershi
2 qepë të prera në feta
2 lugë borzilok, i copëtuar

Ngrohni furrën paraprakisht. Fërkoni fetat e bukës me vaj ulliri. Vendosini në një fletë pjekjeje.

Piqini në furrë për 2 minuta derisa të marrë ngjyrë të artë, kthejini nga ana tjetër dhe piqini edhe 2 minuta të tjera.

Grini avokadon dhe shpërndajeni mbi fetat e bukës.

Përziejini së bashku domatet dhe qepët e freskëta. Hidhini sipër avokados. Shtoni sipër borzilokun dhe spërkatini bukët me vaj ulliri.

Komento