Sugjerojmë:

Briosh i kripur për një mëngjes super të shijshëm

Veshtiresia
Mesatare
Koha gatimit
15 min
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
587
8 vezë
4 feta proshutë të gatuar
4 briosh
Guakamole
Djathë pepperjack
Salcë domatesh

Verëni brioshin për disa minuta në një furrë 350 gradë, prerë anash në një fletë gatimi.

Kur brioshi të jetë thekur dhe të gjithë përbërësit e tjerë janë jashtë, gatuani vezët.

Pasi vezët janë skuqur vendosini tek brioshi i ndarë në mes dhe sipër hidhni një shtresë salce domatesh, djathë, proshutë dhe guacamole sipër.

Shërbejeni dhe shijojeni!

Komento