Akullore me fruta dhe perime, për bebushat

Veshtiresia
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
50 gr panxhar të gatuar, të qëruar dhe të prerë në kubikë
70 gr luleshtrydhe të copëtuara
50 ml lëng molle

A e dini se mund të bëni ëmbëlsirat më të freskëta dhe më të shëndetshme me vetëm disa përbërës? Këto ëmbëlsira me fruta dhe perime me zero sheqer janë të shijshme dhe jo vetëm një ëmbëlsirë e shëndetshme, por gjithashtu do të qetësojnë dhimbjet e mishrave të dhëmbëve nëse vogëlushit tuaj i dalin dhëmbët.

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një enë. Përziejini duke përdorur një blender.
Hidheni në 6 kallëpe lëpirëseje dhe ngrijeni për 6 orë.

Komento