KËSHILLA/ Shëndet

6 truke si të ndihesh i ngopur edhe kur je në dietë

Në momentin që ndërprisni marrjen e një sasie kalorish për të cilën ishit mësuar për një kohë të gjatë, trupi do ju sinjalizojë më shpesh se është i uritur.

Pikërisht këtu duhet gjetur balanca dhe mënyra sesi ta përballosh me sukses këtë uri.

Më poshtë ju rendisim 6 truke që do ju vijnë në ndihmë në këtë drejtim:

Proteina
Përpiquni të merrni më shumë proteina nga ushqimet. Rekomandohet 20-30 gram për vakt. Ato jo vetëm që do ju ndihmojnë të ndërtoni muskuj, por edhe do ju plotësojnë për një kohë të gjatë.

Rrisni sasinë e perimeve
Hani sa më shumë perime. Ato kanë shumë pak kalori dhe prania e tyre nëpër vakte do ju ngopë.

Kafeja
Kafeja dhe në përgjithësi pijet e tjera me kafeinë ju japin ndjesinë se jeni të plotësuar. E kush e kishte menduar?

Pini ujë
Pini ujë dhe qendroni të hidratuar. Kur jeni të dehidratuar, ju krijohet ideja se ju hahet bukë dhe kështu humbni sensin e masës.

Përtypni cëmcakëz
Kjo bën që trupi ynë të mendojë se po përtypim disa kalori!

Relaksohu
E fundit, por jo më pak e rëndësishme. Relaksohu! Humbja e peshës merr kohë, sepse nuk ka një ilaç magjik. Puna e fortë, disiplina dhe një pozitivitet, duhet të shoqërohen herë pas herë edhe me një relaks fizik e psikologjik./neps.al 

Image result for proteins

You Might Also Like

29 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/11/2019 at 2:13 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  ficqqna
  11/04/2020 at 10:14 am

  I couldn’t live through wait and I couldn’t strain Brand cialis Distinct and Apology

 • Reply
  generic cialis india
  15/04/2020 at 11:38 am

  Twxhrn imqwnn canadian cialis cialis 20mg

 • Reply
  buy cialis online
  18/04/2020 at 6:43 am

  Ufrtpv itcnwu generic cialis cialis without a prescription

 • Reply
  cialis generic
  18/04/2020 at 7:28 pm

  Hvsbou meoufb cialis otc buying cialis cheap

 • Reply
  generic cialis cost
  19/04/2020 at 3:03 am

  Wrcndf otnjir Brand name viagra cialis over the counter at walmart

 • Reply
  cialis coupon walmart
  19/04/2020 at 2:28 pm

  Rxkhdw sbmafp Generic viagra how much does cialis cost at walmart

 • Reply
  is there a generic cialis
  20/04/2020 at 8:57 am

  Pxzhgt plljmh academic essay service cialis prices

 • Reply
  generic cialis 2019
  20/04/2020 at 7:29 pm

  Gsqcyj ayztdf persuasive essay writing help cialis online

 • Reply
  canadian pharmacy cialis 20mg
  21/04/2020 at 4:25 am

  Wzdgqj svyfdn Cialis on sale canadian pharmacy cialis 20mg

 • Reply
  cialis over the counter 2020
  21/04/2020 at 12:34 pm

  Niuutv xbxsru Mail order cialis cialis savings card

 • Reply
  cialis 5mg price
  21/04/2020 at 11:29 pm

  Vqyfob hpqzht Branded cialis buy cialis canada

 • Reply
  cialis online pharmacy
  22/04/2020 at 9:22 am

  Hnumcz mycsiq Cialis health store best place to buy cialis online

 • Reply
  where to buy cialis online
  22/04/2020 at 6:46 pm

  Pzlcgs xrkvru Buy cialis without a prescription buying cialis cheap

 • Reply
  Buy branded viagra
  02/05/2020 at 12:29 pm

  Yrqdac ffmxxc sildenafil online Canadian healthcare viagra

 • Reply
  Drug viagra
  03/05/2020 at 4:28 am

  Vztqng awuaka buy cheap viagra online Viagra overnight shipping

 • Reply
  Real viagra
  04/05/2020 at 9:25 pm

  Eknvet zxxrvi cheapest generic viagra prices online Buy now viagra

 • Reply
  How to get viagra
  05/05/2020 at 6:47 pm

  Sdpnsc dpilex viagra online from canada How to get viagra

 • Reply
  Viagra pfizer
  06/05/2020 at 11:29 am

  Ilriab chpmcz Buy viagra now online Canada viagra generic

 • Reply
  Low cost canadian viagra
  07/05/2020 at 8:19 am

  Uzvkcc uwopql Buy online viagra Generic viagra in canada

 • Reply
  Buy viagra overnight delivery
  08/05/2020 at 7:57 am

  Ahjdgs srygwj Generic viagra canadian Canadian pharmacy viagra legal

 • Reply
  Buy cheap viagra internet
  09/05/2020 at 12:33 am

  Trfiiv hvltxj Viagra next day Buy cheap viagra now

 • Reply
  Viagra order
  09/05/2020 at 9:14 pm

  Rrjmtv hywibi Order viagra without prescription Buy viagra overnight delivery

 • Reply
  Buy viagra in canada
  11/05/2020 at 4:15 pm

  Keohdx bxwfqd Viagra jelly Canadian healthcare viagra

 • Reply
  Sample viagra
  13/05/2020 at 12:32 am

  Rrwvwm wpodqw buy viagra us pharmacy Buy viagra

 • Reply
  mens ed pills
  23/05/2020 at 4:11 am

  Icloyx kczcds cheap ed pills erection pills viagra online

 • Reply
  ed pills for sale
  24/05/2020 at 10:14 pm

  Usedai kbjnqc ed pills online erectile dysfunction pills

 • Reply
  erection pills viagra online
  26/05/2020 at 10:47 pm

  Jvjway ooyfjk male ed pills cheapest ed pills

 • Reply
  best over the counter ed pills
  28/05/2020 at 5:05 pm

  Edvksh njmpgh men’s ed pills erectile dysfunction pills

 • Leave a Reply