Bukuri

2 metoda efektive natyrale për të luftuar celulitin

Këto 2 trajtime për celulitin mund të duken të çuditshme, megjithatë janë shumë efektive.

Kastraveci

Image result for cucumber for cellulite

Një arsye për t’i pëlqyer më shumë kastravecët: Ato janë hidratuese dhe të pasura me vitamina të ndryshme. Aplikoni feta të kastravecit direkt tek lëkura, pasi përbërësit kimik tek kjo perime ndihmojnë për të tendosur kolagjenin dhe zhdukur shenjat e celulitit.

Kafe

Image result for coffee for cellulite

Kafeina zgjeron enët e gjakut dhe tendos indet e jashtme të lëkurës. Duke e përdorur në lëkurë, ajo ndihmon trupin të nxjerrë jashtë toksinat dhe metabolizon yndyrat.

Mund të bëni një maskë shumë të thjeshtë për trajtimin e celulitit: mjafton të kombinoni llumin e kafes me disa nga vajrat tuaj të preferuar: vaji i ullirit ose bajame dhe e keni gati!

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    ปั้มไลค์
    09/11/2019 at 4:12 pm

    Like!! Thank you for publishing this awesome article.

  • Leave a Reply