Bukuri

2 metoda efektive natyrale për të luftuar celulitin

Këto 2 trajtime për celulitin mund të duken të çuditshme, megjithatë janë shumë efektive.

Kastraveci

Image result for cucumber for cellulite

Një arsye për t’i pëlqyer më shumë kastravecët: Ato janë hidratuese dhe të pasura me vitamina të ndryshme. Aplikoni feta të kastravecit direkt tek lëkura, pasi përbërësit kimik tek kjo perime ndihmojnë për të tendosur kolagjenin dhe zhdukur shenjat e celulitit.

Kafe

Image result for coffee for cellulite

Kafeina zgjeron enët e gjakut dhe tendos indet e jashtme të lëkurës. Duke e përdorur në lëkurë, ajo ndihmon trupin të nxjerrë jashtë toksinat dhe metabolizon yndyrat.

Mund të bëni një maskë shumë të thjeshtë për trajtimin e celulitit: mjafton të kombinoni llumin e kafes me disa nga vajrat tuaj të preferuar: vaji i ullirit ose bajame dhe e keni gati!

You Might Also Like

21 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  09/11/2019 at 4:12 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  dosyand
  11/04/2020 at 12:58 pm

  The postures of chafing and the Cialis buy Piano rotator also in behalf of cynicism also drafts censure jaundice

 • Reply
  cialis price walmart
  15/04/2020 at 8:51 am

  Tgbcwr afuhyc cialis black generic cialis 2019

 • Reply
  buy generic cialis online
  22/04/2020 at 2:36 am

  Uwyzfm kvtqlp Cialis cheap price cialis dosage 40 mg

 • Reply
  Buy online viagra
  03/05/2020 at 11:10 pm

  Cbggwd hscize generic viagra Buy real viagra online without prescription

 • Reply
  Sale viagra
  05/05/2020 at 8:07 am

  Rsrstb sfxyug best price generic viagra Generic viagra usa

 • Reply
  Generic viagra canada
  07/05/2020 at 12:36 am

  Yqyxyq inkaas Viagra jelly Real viagra

 • Reply
  Viagra or cialis
  09/05/2020 at 10:16 am

  Voztlv vnoawc Drug viagra Buy viagra internet

 • Reply
  Free viagra samples
  11/05/2020 at 5:13 am

  Vaggri rgontw Canadain viagra Free viagra

 • Reply
  Approved viagra pharmacy
  12/05/2020 at 5:56 am

  Guwxlc naxarg Us pharmacy viagra Female viagra

 • Reply
  Pfizer viagra 50mg
  12/05/2020 at 9:41 pm

  Igyyjv ekgksh viagra 100mg Generic viagra in canada

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 2:48 pm

  Wyrpjg johmkz sildenafil generic Viagra or cialis

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 2:20 pm

  Nkjsoy rfjkcb Pharmacy viagra Buy viagra cheap

 • Reply
  cheap ed pills
  22/05/2020 at 2:13 pm

  Bjenii mxlraq top rated ed pills best ed pills

 • Reply
  Genny Ioni
  22/05/2020 at 6:05 pm

  This is a bleeding fascinating post. Hinder my position mambo jambo

 • Reply
  cbd oil reviews
  23/05/2020 at 5:44 pm

  We stumbled over here from a different web page and thought I should check things out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to looking at your web page repeatedly.|

 • Reply
  non prescription erection pills
  24/05/2020 at 8:26 am

  Adkzuk gboikz medicine for impotence mens erection pills

 • Reply
  over the counter erectile dysfunction pills
  26/05/2020 at 4:55 am

  Qjxxag xeziie top rated ed pills best erection pills

 • Reply
  cheap erectile dysfunction
  28/05/2020 at 5:02 am

  Alzlaq glyzbq erectile dysfunction pills buy ed pills online

 • Reply
  Johnny Danco
  28/05/2020 at 2:21 pm

  Here is some high quality website ! Check this out: xbody

 • Reply
  Viagra
  28/05/2020 at 6:30 pm

  It’s an remarkable post in favor of all the web viewers; they will obtain advantage from it I am sure.|

 • Leave a Reply