Sugjerojmë:

10 ushqimet më të mira që lehtësojnë dhembjen e grykës

A ka ndjesi më të keqe kur zgjohesh nga gjumi me grykën e thatë, pa zë, dhe të dhemb ede kur kalon pështymën…? Zyrtarisht je sëmurë. Por ndonëse oreksi mund të të jetë prerë, të ushqehesh siç duhet veçanërisht në fillimin e sëmundjes është thelbësore jo vetëm për të lehtësuar simptomat, por edhe për të shkurtuar kohëzgjatjen  e sëmundjes, për t’ju rikthyer sa më shpejt aktiviteteve të përditshme. Këto janë 10 ushqimet që do të jenë aleatët tuaj më të mirë, sapo fillon dhembja e grykës.

Supa me pulë

Mjalti

Kosi

Pureja me patate

Vezët e rrahura

Tërshëra

Xhinxheri

Smoothie

Akullorja

Frutat e pyllit

Lini një koment