Vezë e skuqur me tërshërë

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 5 min

Ingredientët

  • 1 vezë (e plotë)
  • 2 kokrra vezë (të bardhat)
  • 1/2 gotë uji tërshërë (në formë rrumbullake)
  • 56 gr qumësht (i skremuar)

Udhëzimet

1

Shtoni të gjithë përbërësit në një tas dhe përziejini mirë.

2

Lyeni me pak yndyrë një tigan që nuk ngjit.

3

Hidhni të gjithë përbërësit, siç do të bënit me vezët e zakonshme.

4

Kur masa të arrijë formën e dëshiruar, pak të lëngshme apo të thatë tërësisht, hiqeni nga flaka dhe vendoseni në pjatë.

5

Mund të shtoni edhe erëza për shije sipas dëshirës.

Lini një koment