Sugjerojmë:

Vetëm për pak minuta: Ja si mund të gatuani patate në furrë me hudhër

Persona: 8
Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 1 hr

Ingredientët

  • 3 kilogramë patate të vogla të kuqe ose të bardha
  • 1/4 filxhan vaj ulliri të mirë
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji piper i freskët i zi
  • 2 lugë hudhër të grirë
  • 2 lugë majdanoz i grirë

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në temperaturë të lartë.

2

Pritini patatet dhe vendosini në një tas me vaj ulliri, kripë, piper dhe hudhër, përzijini deri sa patatet të bëhen njësh.

3

Hidhini patatet në një tepsi dhe përhapini në një shtresë.

4

Lëreni në furrë për 45 minuta deri në 1 orë ose deri sa të marrin ngjyrë kafe.

5

Përzijini me një lugë gjatë gatimit që të siguroheni që po piqen nga të dyja anët .

6

Hiqni patatet nga furra, hidhni majdanoz dhe shërbejini të nxehta.

Lini një koment