Ushqimet që duhet të eliminoni për të mos rrezikuar kancerin e zorrës së trashë

Ngrënia e ushqimeve të shëndetshme do t’i mbajë zorrët tuaja gjithashtu të shëndetshme dhe do të shmangë kapsllëkun.

Në të kundërt, kequshqyerja rrezikon të rrisë inflamacionin në zorrët tuaja dhe të shkaktojë kancer në zorrën e trashë.

Neps ju rendit më poshtë 11 ushqime që duhet t’i eliminoni nga dieta juaj:

 1. Patatinat
 2. Embëlsirat
 3. Kafeja
 4. Ushqimet e gatshme, të konservuara
 5. Ketchupi
 6. Buka e bardhë
 7. Patatet e skuqura
 8. Mishi i kuq
 9. Patatinat
 10. Bananet e papjekura mirë
 11. Djathi me yndyrë i përpunuar shumë /neps.al Image result for body detox

Lini një koment