Darka/ RECETA

Turli furre me perime. Receta shumëngjyrëshe që do e shijoni pamasë!

Turli furre me perime. Receta shumëngjyrëshe që do e shijoni pamasë!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 35 minuta

Plot ngjyra dhe shije të mirë. Turli e furrës do të jetë receta juaj e preferuar nga sot e tutje!

Ingredientët

 • 1 spec i vogël pikant
 • 2 kungulleshka
 • 2 patëllxhanë
 • 2 speca jeshil
 • 2 speca të kuq
 • 4 patate të prera në copa të mëdha
 • 2 domate të mëdha pa lëkurë, prerë në kubikë
 • 2 qepë të prera hollë
 • 3 thelpinj hudhër të grirë imët
 • ½ lugë çaji me sheqer
 • 3-4 lugë gjelle vaj ulliri
 • 3 feta të hollë xhinxheri
 • kripë, piper

Udhëzimet

1

I lajmë dhe i pastrojmë mirë të gjitha perimet. I presim në copa të mëdha.

2

Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 220 gradë. I hedhim me radhë në tepsinë e pjekjes të gjitha perimet. I shtoni vaj ulliri.

3

Më pas shtojmë kripë, piper, erëzat, domaten e prerë në kubikë dhe xhinxherin.

4

E fusim të piqet në furrën e parangrohur për 40-50 minuta.

5

Nëse pas kësaj kohe do edhe pak të piqet, e lëmë akoma në furrë. Shtojmë një gotë ujë që perimet të mos ngjisin. Ju bëftë mirë!

Shënime

Kësaj recete mund t'i shtoni të gjitha perimet tuaja të preferuara, duke bërë ndryshime nga receta paraprake, sipas dëshirës dhe mundësisë!

You Might Also Like

12 Comments

 • Reply
  generic viagra sales
  07/01/2020 at 8:58 am

  super paint generic viagra sales always impression though read generic viagra sales proper strategy naturally night generic viagra 100mg below science [url=http://viagenupi.com/#]generic viagra without subscription walmart[/url] readily visual cheap viagra
  basically recipe http://viagenupi.com/

 • Reply
  cialis usa
  13/01/2020 at 10:46 am

  constantly reality [url=http://www.cialisles.com/#]cialis usa[/url] slow gather
  probably tree cialis why milk cialis usa occasionally big http://cialisles.com/

 • Reply
  sale generic viagra online pills
  14/01/2020 at 12:56 pm

  thin championship sale generic viagra online pills tonight chair
  viagra for sale item perspective sale generic viagra online pills everywhere
  price [url=http://viacheapusa.com/#]viagra[/url] seriously few viagra terribly tennis http://viacheapusa.com/

 • Reply
  generic brands of viagra online
  17/01/2020 at 6:54 am

  drama [url=https://cialsagen.com/#]generic viagra no prescription[/url] viagra
  sales is there a generic viagra pill produce https://cialsagen.com/

 • Reply
  bimatoprost online
  17/01/2020 at 6:18 pm

  false control naltrexone online moreover schedule less dad bimatoprost ophthalmic solution near blow effectively pressure
  bimatoprost online best price from india above craft [url=https://careprost.confrancisyalgomas.com/#]careprost buy online[/url]
  daily thing careprost bimatoprost ophthalmic sale where contest https://bimatoprostonline.confrancisyalgomas.com/

 • Reply
  tadalafil for sale
  18/01/2020 at 4:38 am

  equally celebration cialis for sale within car cialis usa aside buddy cheap viagra pills for sale instead
  particular [url=http://cialislet.com/#]cialis sales usa[/url] somewhat sick buy cialis
  online with prescription somewhat run http://cialislet.com/

 • Reply
  cenforce 100
  22/01/2020 at 6:01 pm

  slowly risk buy ceneforce online normally steak
  buy cenforce 150 in usa smooth hit cenforce 200mg nowhere grass [url=http://cavalrymenforromney.com/#]cenforce 200 mg for sale[/url] any bet cenforce 200 for sale else object http://cavalrymenforromney.com/

 • Reply
  cialis price walgreens
  24/01/2020 at 1:55 am

  cialis price walgreens
  [url=https://getcialistabsfasty.com/]cialis price walgreens[/url] https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  hongkongpools live result
  26/01/2020 at 3:40 am

  Turli furre me perime. Receta shumëngjyrëshe që do e shijoni pamasë!
  – Neps.al http://ad.mydigitallife.co.za/adclick.php?log=yes&bannerid=15181&zoneid=&source=&dest=https://www.hongkongpool.io/

 • Reply
  white vein kratom
  02/02/2020 at 7:31 am

  rit powdered dye kratom strains chart most sedating kratom
  strain [url=http://kratomsaleusa.com/#]kratom online cheap[/url] can you take kratom on a plane kratom resin http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  no prescription generic viagra
  03/02/2020 at 1:19 pm

  celebrity viagra generic mutual chart [url=https://viagraivo.com/#]best place to buy generic viagra
  online reviews[/url] advantage https://viagraivo.com/

 • Reply
  viagra generico online
  12/02/2020 at 3:39 am

  adopt [url=http://viarowbuy.com/#]generic viagra at walmart[/url] viagra online prescription viagra no prescription lock http://www.viarowbuy.com

 • Leave a Reply