Troftë me oriz, lakër të kuqe dhe portokall

Koha e përgatitjes: 20 min Koha e gatimit: 15 min

Ingredientët

  • 1 filxhan përzierje drithërash dhe orizi
  • 1/2 filxhan arra amerikane
  • 3 portokalle
  • 1/2 lakër e kuqe
  • 2 lugë vaj ulliri
  • Kripë
  • Piper i zi
  • 8 fileto trofte
  • 1 lugë gjelle qepë të njoma të grira

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 180 ° C.

2

Gatuani orizin sipas udhëzimeve në paketë.

3

Përhapni arrat amerikane në një fletë pjekje dhe futini në furrë për 6-8 minuta.

4

Lerini të ftohen pastaj pritini.

5

Pritini lëkurën dhe tulin e 2 prej portokalleve.

6

Lëngun e portokallit hidheni në tas së bashku me lakrën e kuqe, arrat amerikane, 1 lugë gjelle vaj, ½ lugë çaji kripë, dhe ¼ lugë çaj piper.

7

Nxehni vajin e mbetur në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare.

8

Shtoni troftën me ¼ lugë çaji kripë dhe piper.

9

Gatuajeni me lëkurë poshtë si fillim, 1 deri në 2 minuta në secilin krah.

10

Shërbyer troftën mbi orizin.

11

Sipër spërkateni me përzierjen e portokallit dhe qepëve të njoma.

Lini një koment