Sugjerojmë:

Tosti i mëngjesit me mjaltë dhe lajthi të shijon kaq shumë!

1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle lajthi e copëtuar imët
½ lugë gjelle mjaltë
1 fetë bukë e thekur
Kripë, piper

1.Në një tas bashkoni copëzat e thërrmuara të lajthisë, vajin e ullirit kripën dhe piperin.

2.Merrni fetën e thekur të bukës, e lyeni me kosin grek që është disi i trashë dhe më pas i shtoni masën me lajthi që përgatitët.

3.Në fund i shtoni mjaltin dhe tosti është gati. Shijojeni!

Lini një koment