Sugjerojmë:

Toskan – supë me lulelakër dhe proshutë për një shije fantastike

Veshtiresia
Mesatare
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
358
4 gota lulelakër të freskët
2 kanaçe lëng pule
2 gota ujë
2 thelpinj hudhre, te grira
1 kg suxhuk italian
1 filxhan kërpudha të freskëta të prera
1 filxhan krem pana
1/4 lugë çaji piper
1/2 kg shirita proshutë, të gatuara dhe të thërrmuara

1.Në një tenxhere të madhe, bashkoni lulelakër, lëng pule, ujë dhe hudhër dhe vërini të zihen derisa lulelakra të zbutet, 12-15 minuta.

2.Ndërkohë, në një tigan të madh, gatuani suxhuk dhe kërpudha në nxehtësi mesatare derisa sallami të mos jetë më rozë, duke e copëtuar suxhukun në thërrime, 6-8 minuta.

3.Hiqeni me një lugë dhe kullojeni në peshqir letre.

4.Shtoni suxhukun dhe kërpudhat në përzierjen e lulelakrës dhe vendoseni të ziejë sërish.

5.Ziejeni për rreth  5 minuta dhe shtoni kremin pana dhe piperin.

6.Shërbejeni me copëzat e proshutës.

Komento